Realizacje obiektów komercyjnych

Branża budowlana obiektów komercyjnych oraz użytkowych stale się rozwija. Sukcesywnie wypełniamy więc zapotrzebowanie na biurowce oraz centra handlowe, które powstają zarówno w dużych aglomeracjach, jak i mniejszych miejscowościach.

Nawet niewielkie miasta, które są dobrze skomunikowane z większymi ośrodkami miejskimi stają się atrakcyjne dla przedsiębiorców. Wiadomo bowiem, że ceny są w takim miejscu niższe. Poza tym koszt realizacji inwestycji także mocno się obniża, bo działki w centrum małych miejscowości są znacznie tańsze niż w Warszawie, Krakowie czy Gdańsku, gdzie zresztą atrakcyjne lokalizacje przesycone są budynkami tego typu.

Realizacje obiektow komercyjnych
fot. Maksym Protsenko/bigstockphoto.com

Jesteśmy jedną z bydgoskich firm budowlanych, które od lat realizują projekty komercyjnego rynku nieruchomości. Wygranie przetargu na budowę nowoczesnej galerii handlowej czy budynku rekreacyjnego, jak pokazała praktyka, jest w zasięgu naszych możliwości. Rywalizacja w przetargu bywa zacięta, a liczą się różne czynniki: dobre referencje, czas realizacji, innowacyjne rozwiązania budowlane oraz jakość materiałów. Wszystko to daje ostateczną ocenę projektu budowlanego i inwestor nie ma już wątpliwości. Kompleksowa realizacja całej koncepcji budowlanej leży już naszej stronie. Do naszych obowiązków należą wszelkie roboty ziemne oraz przygotowanie fundamentów, które stanową początek całej inwestycji. Wybór materiałów do budowy na typ etapie jest niezwykle istotny, bo rzutuje to na całą konstrukcję. Dlatego opieramy się wyłącznie na dobrych jakościowo materiałach.

Wstępne prace trwają najczęściej kilka miesięcy. W dalszej kolejności wykonujemy się prace dekarskie oraz pokrycia dachowe. Niezbędna jest tu często współpraca z innymi firmami zewnętrznymi, które wykonają podłączenia oraz instalacje. Sieć wodno-kanalizacyjna oraz podłączenie prądu, mediów czy instalacja klimatyzacji to jedynie podstawy, często inwestor ma znaczniej bardziej skomplikowane wymagania, które trzeba wcześniej przeanalizować, aby nie opóźniły budowy. W naszej gestii są też wszelkie prace wykończeniowe oraz aranżacja obiektu, by po oddaniu go do użytku zachwycał funkcjonalnością oraz ciekawym designem.

Na prestiż obiektu wpływają ciekawe rozwiązania budowlane, np. stylizowane windy oraz dodatkowe udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Średni czas realizacji dużego obiektu komercyjnego lub użytkowego to dwa lata. Wszystko jednak zależy od wielkości oraz poziomu trudności projektu budowlanego. Nie bez znaczenia jest też pogoda, bo łagodna zima może znacząco przyspieszyć prace na placu budowy. Wówczas budynek może być gotowy nawet kilka miesięcy wcześniej, co z pewnością cieszy inwestora.

Realizacje obiektów komercyjnych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.